Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Polemix
Autor Wiadomość
Piromen 
Użytkownik


Kręcę od: 5.2008
Wiek: 29
Posty: 161
Skąd: Nasielsk/Warszawa
Handel: 100% (+22, 0, 0)
Wysłany: |12 Lis 2009|, o 23:02   Polemix

Witam!

Poniższy mod to efekt wczorajszej nudy, zeszło mi się razem około trzech godzin kombinowania, wymyślania, aż w końcu mogę zaprezentować takie oto cudo:

Polemix



Jest to mod wykorzystujący jedynie długopisy z polskich papierników - tak więc części są ogólnodostępne. OK, Zaczynajmy...

1.Potrzebne nam będą długopisy:
2x Pentel Hybrid Gel Grip
2x Uni Signo
1x Pentel BK101




a dokładniej te części:
1x Cały Grip HGG
1x 1/3 Gripa HGG
1x Tip HGG
2x Tipy Signo
1x Cap BK101
1x Backcap BK101

opcjonalnie: zwykły wkład z BK101,
oraz jakiś insert (wymiary takie same jak w R.S.V.P. MX) pasujący do kolorów gripów.

2. To chyba najtrudniejszy etap. Musimy wyciągnąć grip i backplug z HGG (wystarczy popchnąć wkładem w górę i sam wyjdzie), oraz spiłować przednią część HGG (mi zajęło to aż 10 minut).


Spiłować należy na taką długość, dokładnie jak na obrazku, przód należy trochę odciąć:


3. Po spiłowaniu nakładamy gripa HGG i tipa Signo na HGG:

Jeżeli jest za luźno, naklejamy taśmę samoprzylepną, jak za ciasno, piłujemy dalej ;) .

4. (opcjonalnie). Wsadzamy wkład i insert do body HGG od góry (tam gdzie był backplug). Backpluga nie zakładamy z powrotem.

5. Szykujemy Cap i Backcap BK101:


Na backcap nakręcamy tip HGG, powinien pasować idealnie, jeżeli nie, lekko zawijamy końcówkę backcapa taśmą samoprzylepną


Backap zakładamy na koniec body HGG (wciskamy mocno, żeby nałożył się do końca)

6. Do capa wkładamy kawałek (1/3) gripa HGG i tipa Signo (jak na obrazku - wiem, że słabo widać, ale gripa wkładamy do miejsca, gdzie są takie jakby kółeczka na capie)


7. Po takim zabiegu mamy już praktycznie złożonego moda.
Na koniec zakładamy capa na body:


8. Opcjonalnie.
Jeżeli przeszkadza ci ten wystający clip, urwij cały clip:

Potem ten kawałek który został (zdjęcie powyżej), możemy odciąć nożem - ja robiłem to następująco:
Rozgrzałem nóż we wrzątku (to musi być ostry nóż), i zacząłem z całej siły i mocno piłować miejsce między capem a clipem. Po tym jak clip całkiem odpadł, wystarczyło tylko lekko spiłować jakimś pilniczkiem, aby wyrównać powierzchnie.

Gotowy mod:


Dane:
Waga - troszkę cięższy od R.S.V.P. SMX
Długość - 19cm
Cena - 25-28zł
COG - troszkę cięższy w capie, ale bardzo niewiele.

Pozdrawiam i zachęcam do modowania.

PS. To mój pierwszy tutek ;p :mrgreen:
_________________
Może właśnie dzisiaj jest twój szczęśliwy dzień, je je je^^
PTP Wymiany/Trades
 
 
kamilkaze21 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2008
Ręka: Prawica
Wiek: 32
Posty: 154
Skąd: jestem?
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |13 Lis 2009|, o 17:47   

No całkiem ciekawe. Podoba mi się. Jeśli dobrze pamiętam że Pentel BK101 został wycofany z produkcji, więc raczej nie będzie super łatwo dostępny. Tak nawiasem... wspomniałeś że tył jest nieznacznie cięższy. Powiedz mi proszę jak będzie z wyważeniem gdy usuniesz tip hgg z tyłu. Bo z tego co widzę to z tyłu jest kupa plastiku+2 tipy, a przód tylko tip (gripów nie liczę bo te z hgg praktycznie nic nie ważą). Ogólnie bardzo mi się podoba :D
_________________




PTP Wymiany/Trades
 
 
Piromen 
Użytkownik


Kręcę od: 5.2008
Wiek: 29
Posty: 161
Skąd: Nasielsk/Warszawa
Handel: 100% (+22, 0, 0)
Wysłany: |13 Lis 2009|, o 18:03   

Jeżeli usuniesz tipa HGG to będzie prawie idealny (2mm) COG na COPie.
Polecam również włożyć jakiś insert do capa.
_________________
Może właśnie dzisiaj jest twój szczęśliwy dzień, je je je^^
PTP Wymiany/Trades
 
 
Czesio 
Użytkownik


Kręcę od: 18/06/2008
Ręka: [Prawa]/[Right]
Wiek: 29
Posty: 345
Skąd: Warszawa, Ursynów
Handel: 98,82% (+84, 0, -1)
Wysłany: |13 Lis 2009|, o 23:27   

Wyjmij tipa HGG z capa i powinien byc wywazony ;f Mod ciekawy, nie powiem... Tylko ten grip z przodu dziwnie wyglada, ja bym dodal jakiegos Anyballa albo Spoko. Poza tym to mi sie podoba. A no i kolorystyka tego w tutku mi nie lezy jakos ;o
PTP Wymiany/Trades
 
 
flOw 
Użytkownik


Ręka: RiGht
Posty: 5
Skąd: Nasielsk
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |15 Lis 2009|, o 11:29   

No pen bardzo ladny chociaż przyznam, że niezbyt lubie peny jednostronne moze dla tego że jestem początkującym. xD W szkole dasz potestować? :grin:
_________________
http://123konkurs.pl/pl/partnersprogram/28123.html wejdz i zarejestruj sie chocby tylko zeby mi pomoc thx :)
PTP Wymiany/Trades
 
Hawk 
Użytkownik


Wiek: 28
Posty: 251
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |15 Lis 2009|, o 18:27   

A mnie się podoba ten mod mimo iż jestem początkującym, sam zrobiłem nie dawno nie jednostronnego (Macio i Cichy wiedzą o czym mowa), chociaż osobiście wolę symetryczne. :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
pkpioro 
Użytkownik


Kręcę od: kiedy się urodziłem
Ręka: lewa
Wiek: 27
Posty: 57
Skąd: Czeladź
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |15 Lis 2009|, o 18:51   

mod fajny ale lepiej żebyś dodał z przodu kawałek jakiegoś gripa np 5mm hgg na tipa signo i będzie fajny bo lepszą masz wtedy kontrole nad penem jak kręcisz infinity np
PTP Wymiany/Trades
 
inVerso 
Użytkownik

Wiek: 29
Posty: 522
Skąd: Bełchatów
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |15 Lis 2009|, o 19:45   

Jak dla mnie... Niezbyt. Źle umieszczony przedni grip i cap wygląda po prostu koszmarnie.. Wsadź tam jakąś kartkę albo zainwestuj w czarnego hgg. Tak czy inaczej, nie podchodzi mi Twój mod.
PTP Wymiany/Trades
 
 
domix 
Użytkownik


Kręcę od: od września
Ręka: Tą sama co pis
Posty: 7
Skąd: Katowice ;P
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |2 Gru 2010|, o 15:35   

Jakie inne tipy można tu dać?? bo w moim mieście nie występuje uniball signo
PTP Wymiany/Trades
 
IronShadow 
WawSpin


Kręcę od: 15-09-2008
Ręka: Rajt
Wiek: 31
Posty: 273
Skąd: Z mroku.
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |2 Gru 2010|, o 17:19   

Myślę, że G3 lub G1 powinny pasować, ale wtedy będzie sporo lżejszy...

PS.
Bardzo pyszny kotlet schabowy...
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl