Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Nescafe Gold Mod
Autor Wiadomość
Lezek 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2010 (Fundamentale od 2007)
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 116
Skąd: Gogolin
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |5 Lis 2010|, o 22:01   Nescafe Gold Mod

Kilka słów wstępu: jest to już mój drugi tutorial, jako, że pierwszy mi nie wyszedł mam nadzieję tym razem się zrewanżować :P Nabyłem już conieco wiedzy i przedstawiam wam mojego nowego moda: Nescafe Gold Mod. Jest niewielki ale ma niezły power, mi kręci się nim osobiście bardzo dobrze. Wagowo jest podobny do stylisha, lub trochę cięższy, nie wiem dokładnie, bo go nie ważyłem. Tym razem liczę na trochę mniej krytyki i mam nadzieję, że mod się spodoba :P A jak nie to cóż… będzie to znaczyło, że mam wyjątkowo oryginalny gust co do modów :D

Trochę na temat samej nazwy, bo pewnie wielu z was zastanawia dlaczego akurat "Nescafe Gold". Otóż dlatego, że mod ogólnie kojarzy mi się z... kawą :D Ma kawową kolorystykę (czarny i brązowy), jest mały i intensywny (czyli w tym przypadku ciężki) niczym Nescafe Espresso, jednak ma piękny złoty tip, co zadycydowało o tym, że nazwałem go jednak Nescafe GOLD.

Zalety: Mieści się w nawet w najmniejszym piórniku :D Jest ciężki i jak dla mnie dość ładny. Ma dobre body (grubość i śliskość).
Wady: Niewielka powierzchnia body oraz to, że jest krótki może niektórym przeszkadzać.
Długość: ~18,3 cm
COG: 0,4cm dalej niż COP w stronę przeciwną od tipa.
Waga: Mniej więcej jak Stylish
Cena: 20+ zł (nie znam ceny jednego użytego długopisu, ale myślę, że będzie dość drogi, także może wyjść nawet w granicach 30-35 zł)

Części (miałem z tym bardzo dużo problemów, ale udało mi się skompletować nazwy tego wszystkiego):

Cap z długopisu Kalipso
Tip z długopisu Unix 2001
Body z długopisu Stabilo OHPen
Złoty tip ze srebrnego długopisu EFS (nigdzie go nie umiem znaleźć, osobiście sam go dostałem)
Grip z długopisu Tokio (gadzety306.pl/plastikowy-dlugopis-tokyo,43616.html)
Grip (plastikowy) z długopisu Sveda (nie jestem w stu procentach pewnien, czy to ta część, ale jest bardzo podobna i myślę, że nawet jeśli to nie jest dokładnie ta, której użyłem to wszystko będzie pasowało)
Grip z Hybrid Gel Grip Black



Ze zdobyciem kilku części może być problem. Długopisy Tokio i Sveda to długopisy reklamowe sprzedawane po 100-1000 sztuk, ale są dość popularne i jak popytamy kumpli, to na pewno któryś będzie miał. Gorzej z długopisem EFS (wiem tylko tyle, że pisze na nim: EFS (Europejski Fundusz Społeczny) i Edukon, nie mam pojęcia jak go zdobyć, ponieważ jak już wcześniej pisałem dostałem go od mojego kochanego wychowawcy).

Jeżeli jednak uda nam się skompletować wszystkie części to ruszamy dalej. Ew. można użyć zamiast tych tipów z długopisu EFS i Unix 2001 jakiegoś innego, ciężkiego metala.

Tip z EFS’a trzeba wybić na siłę, najlepiej o jakiś kant np. stołu.

Tak więc zaczynamy. Wspomnę jeszcze, że moje części, których użyłem są już po wielu przejściach, dlatego mogą wyglądać trochę inaczej niż nówki. Ale do rzeczy. Najpierw stwórzmy naprawdę ciężkiego tipa. Robimy to wkładając tip z Unixa do tipa z długopisu EFS. Możemy docisnąć go jakimś cienkim przedmiotem, żeby lepiej się trzymał.



Następnie umieszczamy gripa z Hybryd Gel’a na body, po stronie części piszącej i wkładamy tam tipa. Najlepiej tak, aby nałożyć go na tą piszącą część, wtedy będzie tam dość stabilnie siedział.



To co robimy z drugiej strony to już trudniejsza sprawa :D Najpierw wkładamy gripa z Tokio do gripa ze Svedy.



Następnie wkładamy capa z Kalipso w taki sposób jak na zdjęciu. (częśc capa jest w gripie ze Svedy a nie tylko w wystającej części gripa Tokio. Wtedy trzyma się lepiej.)



No i na koniec nakładamy spreparowany cap na body.



I w ten sposób konstrukcje moda mamy za sobą. Jeżeli ktoś chce można oczywiście zmyć body. Jeszcze kilka trochę wyraźniejszych zdjęć efektu końcowego:





Dzięki za przeczytanie i proszę o komentarze. Jestem dość otwarty na krytykę, ale po ostatnim moim tutorialu już powoli słabę, więc proszę aby wasze komentarze zawierały chociaż małą pozytywną informację na temat mojej pracy :P Naprawdę poświęciłem na zrobienie tego tutoriala sporo czasu.

PS. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje nt. części tzn. czy grip ze Svedy pasuje, lub jak nazywa się dokładnie ten, którego użyłem, albo jak zdobyć ten nieszczęsny długopis EFS to proszę mnie poinformować.
_________________
あなたは、トランスレータを投げた場合、それはあなたが馬鹿をしていることを意味します – breakdown mojego najnowszego comba o/
Nowy kanał na YT!
[/b]
Ostatnio zmieniony przez Lezek |6 Lis 2010|, o 16:27, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Klapcio 
Użytkownik


Posty: 172
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |5 Lis 2010|, o 22:32   

"Lezek" napisał/a:
Dzięki za przeczytanie

Spoko.

Brzydki strasznie. Tut w miarę jasny, piękny ładny śliczny kocham Cie. Ręka ładna. Ale mod tragedia... No brzydki troche, ale na pewno kręci się super fajnie patrząc na części. ręka super... No ale wygląda tak sobie szczerze mówiąc. Tut bardzo przejrzysty i to jest na plus (tak samo ręka) ale mod brzydki niestety, ale ręka ładna.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
IronShadow 
WawSpin


Kręcę od: 15-09-2008
Ręka: Rajt
Wiek: 30
Posty: 273
Skąd: Z mroku.
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |5 Lis 2010|, o 23:12   

Widzę bardzo pojemną tabakierę anatomiczną sou tak jak Klapcio powiedział masz plus za rękę...
Tut przejrzysty, ale co do moda... Nie mogę go określić po jakości zdjęć. Jedno wiem na pewno -> wywal to całe-niewiadomo-co z tyłu body i daj zwykłego capa. Tak na oko pasowałby Hyper jell/zebra jimnie rollerball, np. taka jak tu:
http://pensfactory.pl/kat...isy/Jimnie.html
Przód nawet znośny się wydaje, ale sądząc po jakości zdjęcia mogę się ostro mylić...
Długość... z 1 cm by się przydał... tak co najmniej, wtedy by był długości key3 g3 moda.
Poza tym dodałbym, że wydaje mi się, że przód jesta raczej powinien być sporo cięższy od przodu, ale nie mam pewności, nie wiem ile może ważyć ten metalowy clicker wciśnięty w ten "plastikowy grip"
Cena... za taką kasę spokojnie mógłbyś sobie kupić coś O WIELE ładniejszego i o wiele lepszego.
Tu masz gotowe modyfikacje robione przez Pariego z naszego forum (tak, wiem, to jest reklamowanie strony, ale w końcu kto sponsoruje nasze forum? ;p ).
Moim zdaniem najlepiej zaczynać przy takich finansach od stylisha, line styla, możesz sobie darować.
http://pensfactory.pl/kat...ble_Capped.html
Oczywiście te modyfikacje są bardzo proste w budowie, w miarę wytrzymałe (w wypadku stylisha, jeśli nie opróżnisz body ucinając obie końcówki i mocując capy na kawałkach wkładu z G2, to capy będą dość chwiejne i będą czasem odpadać zważywszy na masę którą skupiają) oraz moim zdaniem świetne dla początkujących, gdyż mają dobry rozkład masy (cop=cog) i momentum (na końcach capów) a w przypadku stylisha, jeśli zmażesz napisy z body, to stanie się ono bardzo przyczepne i przyjemne w kręceniu.

Anyways nie chcę się za bardzo rozpisywać, bo to zniechęci innych do czytania ;p
Mod sam w sobie nie jest aż tak zły, aczkolwiek z pewnością wymaga dopracowania wielu szczegółów w tym budowy całego tyłu.
Pozdrawiam
-Iron
PTP Wymiany/Trades
 
 
Lezek 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2010 (Fundamentale od 2007)
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 116
Skąd: Gogolin
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |5 Lis 2010|, o 23:21   

COP jest mniej więcej równy COG. Mod złożyłem z części, które znalazłem w domu lub dostałem. Kręciłem już Stylishem i Line Style bo te mody ma mój kumpel, ja używam Spoko Moda, tego zrobiłem niedawno i też napewno będę z niego korzystał. Jak zdobędę jakieś inne capy to coś pokombinuję z tym tyłem.
_________________
あなたは、トランスレータを投げた場合、それはあなたが馬鹿をしていることを意味します – breakdown mojego najnowszego comba o/
Nowy kanał na YT!
[/b]
Ostatnio zmieniony przez Lezek |6 Lis 2010|, o 14:18, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl