Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: MadEye
|16 Lut 2010|, o 11:53
Bakfall (Backaround Fall)
Autor Wiadomość
PutineX
[Usunięty]

Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |17 Wrz 2007|, o 21:00   Bakfall (Backaround Fall)

Bakfall
Jest to kombinacja składająca się backaroundów (kolejno index-, middle-, ring-, pinkybackaround) połączonych passami. Jednakże mowa tu o tzw. Fingerless passach, tzn. przejście do kolejnego slotu nie jest wywołane ruchem palców, pen niejako sam wpada w kolejny slot.
Breakdown:
indexbackaround 12-12 > pass 12-23 > middlebackaround 23-23 > pass 23-34 > ringbackaround 34-34 > pinkybackaround 34-34
Filmy:

Wersja HQ na YouTube

Wersja HQ na YouTube

Wersja HQ na YouTube
Ostatnio zmieniony przez Frau |15 Maj 2010|, o 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
Frau 
TSG


Kręcę od: 10.10.2008
Ręka: leprza
Wiek: 30
Posty: 407
Skąd: 012
Handel: 100% (+28, 0, 0)
Wysłany: |27 Mar 2009|, o 16:34   

Ja go umiałem już po dwóch miechach. ^^
Najważniejsze to załapać ruch pena przy zwykłym(index) baku, wyćwiczenie kolejnych to już tylko kwestia czasu i ćwiczeń. ;)


Edit:
Gildor: Ja nie pisałem który jest najprostszy, tylko że IMO najważniejsze to jest dobrze załapać ruch pena. Nie mówię, że potem będziesz już miotać wszystkimi bakami na lewo i prawo perfekcyjnie. Mi też RingBak sprawiał dużo trudności, ale to już chyba trochę bardziej indywidualna sprawa. ;)
peace & love ^^
Ostatnio zmieniony przez Frau |27 Mar 2009|, o 17:49, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Gildor 
Fingers' Artist


Kręcę od: III 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1656
Skąd: Dywity (Olsztyn)
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |27 Mar 2009|, o 17:43   

"klla" napisał/a:
Ile mniej więcej zajęła wam nauka bakfalla? Bo ja się już długo uczę, ale dość rzadko chce mi się go ćwiczyć :wink:

Nie wiem czy odnosi się to do każdego, ale w moim przypadku było tak, iż po około 3-4 miesiącach spinningu wziąłem się za naukę bakfalla, lecz niestety bez większych rezultatów, jak dojście do Ringa :X Tak więc zarzuciłem jego naukę, aż do ~5-6 miesiąca, kiedy to ni z gruch, ni z pietruchy wyszedł mi po raz pierwszy w miarę płynny bakfall. Tak więc nigdy nie zmuszaj się do nauki, i nie zrażaj się, jeśli nie będzie Ci wychodzić po wielu próbach. Każdy jest indywidualnym przypadkiem, nie porównuj się do innych.

@UP: Za przeproszeniem, gó*no prawda. Wszem i wobec wiadomo, że najtrudniejszy jest RnigBackAround, jedynie niektórym sprawia on mniej trudności niż np. PinkyBak. Nie tylko ważny jest tutaj pierwszy bak, ale głównie odpowiedni chwyt po RingBaku.
_________________


Muzyka Duszy - i nawet jest nowy wpis, z 25 stycznia.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kwasek 
Użytkownik


Kręcę od: bardzo dawna
Ręka: Prawa + Lewa
Wiek: 31
Posty: 84
Skąd: Giżycko
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |28 Mar 2009|, o 10:52   

Ja się z Tobą Gildor nie zgodze, dla mnie najtrudniejszy jest PinkyBackAround (dobrze napisał0em ?), lecz, no tak prawda, każdy przypadek jest indywidualny
PTP Wymiany/Trades
 
 
jankes1124 
Użytkownik

Kręcę od: 16 IX 2008
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 15
Skąd: Sieraków
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |1 Kwi 2009|, o 17:30   

Umiem już prawie całego baka, ale nie mogę na koniec zrobić pinkybaka, ćwicze już miesiąc no i jakoś nie mogę go robić w całości. :sad:
_________________
Just penspinning!!!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Lawliet 
Mesi my waifu <3


Kręcę od: Koniec lutego / poczatek marca 2009.
Ręka: Prawa / Right
Wiek: 31
Posty: 777
Skąd: Neuss /WaWa/Edynburg
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |2 Kwi 2009|, o 14:20   

A ja sie Bakfalla od 3 dni ucze.. BAk, MiddleBak to zaden problem.. Ring wyjdzie mi raz na 10 a caly Bakfall z pinkym raz na 15 prob.. Ale coz. Cwiczyc trzeba^^
_________________

Channel
Blog
PTP Wymiany/Trades
 
 
sleep 
Użytkownik


Kręcę od: 13.12.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 135
Skąd: Bobrowniki
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |9 Kwi 2009|, o 18:01   

Wiem, że głupie pytanie ale:
jakiem penem lepiej robić bakfalla:jednostronnym np: RSVP MX, czy dwustronny np:Metal comSSa??
_________________
Lubie jajka [;
PTP Wymiany/Trades
 
 
Made 
Użytkownik


Kręcę od: jutra
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 273
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+69, 0, 0)
Wysłany: |9 Kwi 2009|, o 18:13   

dwustronnym ;) wedlug mnie najlepiej sie robi bakfalla stylish piratem ;p
PTP Wymiany/Trades
 
 
Mario 
Użytkownik


Kręcę od: 28 X 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 199
Skąd: Jaworzno
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |9 Kwi 2009|, o 22:15   

Mam pytanie. Jaki zamach mam zrobić na początku żeby pen nabrał obrotu? (bo potem to chyba z górki nie? )
PTP Wymiany/Trades
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |9 Kwi 2009|, o 22:19   

"sleep" napisał/a:
Wiem, że głupie pytanie ale:
jakiem penem lepiej robić bakfalla:jednostronnym np: RSVP MX, czy dwustronny np:Metal comSSa??


Zazwyczaj łatwiej zrobić długopisem symetrycznym. Do nauki Bakfalla polecam Grip Avaire :smile:
PTP Wymiany/Trades
 
Elen 
Użytkownik

Posty: 3
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 15:55   

Witajcie,

wiem, że podobna kwestia była już poruszana, ale obawiam się, że nie poświęcono jej wystarczająco dużo uwagi.

Smerfując sobie po YT stwierdziłem, że w zasadzie można robić bakfalla na 2 sposoby. Niektórzy robią baki obracając długopis po płaszczyźnie prostopadłej do końcówek palców (np.Przykład 1) , a inni z kolei robią go tak "płasko", że ruch pena przypomina mi wręcz Shadowa, tyle że na zgiętych palcach (np. Przykład 2)

Rzucam ponownie ten temat, gdyż ostatnio ostro uczę się bakfalla i nie chciałbym [ponownie] usilnie wpajać sobie techniki, która podobno jest trudniejsza i w dodatku wygląda chyba gorzej (robię metodą prostopadłą - patrz przykład 1.).

Podsumowując, moglibyście przytoczyć jakieś zalety & wady obu metod?

Dobra, jeszcze jedno :twisted: Mało konkretne to pytanie i przypuszczam, że wszystko wyjdzie w praniu, ale jak myślicie - czy powinienem świadomie starać się za wszelką cenę wykonywać możliwie najsłabszy ruch ręką, czy narazie (czyt. w 2. dniu ćwiczenia bakfalla, kiedy zrobienie wszystkich baków po kolei jest wystarczającym powodem do radości) mogę sobie pozwolić na zamaszyste ruchy ręką, byleby zmusić pena do posłuszeństwa a takie subtelne i pełne gracji ( :facepalm: ) ruchy, jak w przykładzie 2, przyjdą z czasem?
PTP Wymiany/Trades
 
modzel 
Użytkownik


Kręcę od: kiedy zacząłem
Ręka: 1p2h
Wiek: 29
Posty: 204
Skąd: Pyrzyce/Szczecin
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 16:37   

Na początku najlepiej robić mocne ruchy - aby tylko się udało. A jak bedzie Ci wychodzic coraz czesciej to sprubój zmniejszyć stopniowo te ruchy.

Te ruchy przyjdą z czasem.

Zalet i wad nie jestem w stanie Tobie wymienić.

@DOWN
też tak myślałem, ale nie pisałem nic :D bo może sie nie znam xD
Ostatnio zmieniony przez modzel |12 Kwi 2009|, o 17:46, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 17:03   

Według mnie na obu tych filmach bakfall wykonany jest tak samo. Różnicę w odbiorze powoduje inne ustawienie kamerki w zaprezentowanych przypadkach.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Elen 
Użytkownik

Posty: 3
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 17:59   

Dzięki za odpowiedzi,

Dzięki Modzel, teraz mogę spokojniej ćwiczyć :mrgreen:

@Maniek Hmmm, ja bym powiedział, że różnica jest, ale zostawmy te filmiki. Faktem jest, że można zrobić Baka ruchem prosto do siebie, a można też zrobić go tak skośnie - w bok i tu jest pies pogrzebany.

Od czasu napisania poprzedniego posta kręciłem tego skośnego Bakfalla i przedstawię Wam swoje dotychczasowe wnioski:
-Skośny bakfall wygląda ładniej :mrgreen:
-Skośny jest łatwiejszy do wykonania, oto dlaczego:
Wykonując prostopadłego baka gładko "przy palcu" łapiemy pena za wysoko, by wykonać następnego baka, można temu zaradzić na 2 sposoby: albo zwlekamy ze złapaniem pena, by uzyskać chwyt bliżej końcówki, albo robimy luźnego passa tak, aby pen nieco nam się ześliznął, przez co mamy chwyt bliżej końcówki - gotowy do następnego baka.
Z kolei wykonując skośnego baka, pen pokonuje dłuższą drogę, przez co naturalnym jest, że łapiemy go bliżej końca, co ułatwia nam znacznie wykonanie kolejnego baka.

Tyle przychodzi mi teraz na myśl, może jeszcze się odwzwę w tej sprawie.

Dobra Maniek, wiem, że zrzędzę ale różnica jest - i to znaczna :wink: Jak naładują mi się baterie do aparatu, to może uda mi się nakręcić mini filmik, aby wyraźniej zobrazować, o co mi chodzi z tymi skośnymi i prostopadłymi bakami :wink:

PS Jeszcze jedna różnica, generalnie, robiąc prostopadłego baka, mamy jeden palec wyprostowany - resztę podkurczoną - jak przy zwykłych fingeraroundach, z kolei robiąc skośnego mamy jeden palec odchylony do tyłu (lub zgięty na kształt haczyka) ponad pozostałymi, lekko lub wogóle nie zgiętymi, palcami (ponownie odsyłam do przykładu 2).

Jednym słowem, skośny bak bardziej przypomina wissena, a prostopadły - fingerarounda.
PTP Wymiany/Trades
 
Gildor 
Fingers' Artist


Kręcę od: III 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1656
Skąd: Dywity (Olsztyn)
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 19:02   

Elen, ogólnie dobrze prawisz. Są różne style wykonywania bakfalla, ale nie tylko bakfalla. Każdy trik można zrobić w innym stylu niż zawsze. Problem tkwi w tym, że to zależy od osoby. W breakdownach niestety trudno jest uwzględnić wszystkie aspekty danego triku (na przykład wspomniany już styl, czy wygięcie pozostałych palców), dlatego nie uwzględnia się tego w notacji. Seven na przykład czasem robi bakfalla 'prostopadle' do palców, ale nie sposób zapisać tego tak, żeby wiadomo było o co kaman. Niedokładne są jeszcze zapisy, można tylko mieć nadzieję, że to się zmieni.
_________________


Muzyka Duszy - i nawet jest nowy wpis, z 25 stycznia.
PTP Wymiany/Trades
 
 
LesnyDziad 
Użytkownik


Kręcę od: 24.05.2008
Ręka: która (ka)lecz
Wiek: 29
Posty: 312
Skąd: Kielce
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 19:15   

'Skośny' jest łatwiejszy oprócz pinkybaka, jego trzeba po prostu szarpnąć do siebie, kiedy byłem jeszcze głupim nóbem to próbowałem nadawać mu rotację w ten sam sposób co innym bakom. A tak się po prostu nie da.
_________________

'Chcę złapać i zjeść wszystkie Anyballe!
Kręciłem Rushonem, kiedy Ognek srał w pieluchy.

PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl