Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Flex Jimnie
Autor Wiadomość
Kanonier 
Fingers' Artist


Wiek: 30
Posty: 493
Handel: 100% (+19, 0, 0)
Wysłany: |28 Sie 2009|, o 12:51   Flex Jimnie

Witam w moim siódmym tutorialu! Nazwa moda to Flex Jimnie – od Flexgrip Ultra i Zebra Jimnie. Mod został w całości wykonany przeze mnie. Zrobiłem go, ponieważ większość moich penów służy jedynie do kręcenia, a do pisania potrzebuję oddzielnego długopisu. Jego zaletą są z pewnością tanie części, wytrzymałość i (dla niektórych może być to zaletą) przyczepne body.




Długość – 20 cm
Waga ~ waga GA
Cena ~ 15 zł
COG – oddalony o niecałe 0,5 cm w stronę capa






- Flexgrip Ultra (metalowy tip) x2
- Zebra Jimnie/HyperJell x1
- Bic Round Stic x1

(nie miałem całego Bica, więc nie ma go na zdjęciu)








1 – cap Zebry Jimnie (z uciętym clipem)
2 – grip Zebry Jimnie
3 – clicker Flexgrip Ultra
4 – body Flexgrip Ultra bez tipa
5 – body Flexgrip Ultra z tipem
6 – wkład Flexgrip Ultra
7 – sprężynka Flexgrip Ultra
8 – część Bica w której jest wkład






1. Weź clicker z Flexgripa, ułam clipa, spiłuj pozostałość. Spiłuj również te ‘wypukłe’ (na zdjęciu niebieskie) części na tyle, aby na clicker mógł luźno wejść cap Jimnie.


2. Weź body Flexgripa bez tipa i utnij na długość 3,8 cm.


3. Weź część Bica i utnij tą ‘wystającą’ część.


4. Owiń clicker kawałkiem papieru. Po pierwsze estetyczniej to wygląda pod capem, po drugie trzyma go na clickerze.


5. Wykręć tipa z drugiego body Flexgripa. Z tyłu wkręć owiniętego papierem clickera.


6. Przedłuż wkład od Flexgripa łącząc go np. wykałaczką z 3,8 centymetrowym kawałkiem innego wkładu.


7. Wkręć tipa od Flexgripa w uciętą część body [1]. Użyj kawałka Bica [3] (możesz na niego nakleić trochę taśmy) do połączenia ze sobą dwóch body [1], [4]. Wsadź w body wkład ze sprężynką [2] i połącz wszystko jak na obrazku.



8. Teraz pozostaje już tylko nałożyć z przodu gripa od Jimnie, a z tyłu capa. Gotowe! Właśnie zrobiłeś Flex Jimnie.









Przepraszam za niezgodności w kolorach, które zapewne dostrzeżecie – nie chciałem ciąć innego Flexgripa, poza tym nie miałem więcej tych części od Bica, dlatego jedna jest czerwona, a druga czarna. Mam jednak nadzieję, że wiadomo o co chodzi ;p . I drobna uwaga – podejrzewam, że można zlikwidować to odsunięcie środka ciężkości używając tipa od Flexgrip Elite, który jest trochę cięższy od tego z Ultra. Jednak tip od Elite ma węższą dziurkę i zwykłe wkłady w niego nie wchodzą, a jako że ja wkładu z Elite obecnie nie posiadam, to nie mogę tego sprawdzić. Jak dokupię i zobaczę to zedytuję tutorial.
Zachęcam do komentowania!
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Tratto 
Użytkownik


Kręcę od: II 2008
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 1094
Skąd: Lublin
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |28 Sie 2009|, o 12:53   

stabilnie się trzymają te body od flexgripów na tej części od bica?
_________________
Tratto 1st: http://www.youtube.com/watch?v=jrk0ZDhZpFI?hd=1
Moje 3rd Year: http://www.youtube.com/watch?v=xyi7PJ5e-to?hd=1

http://www.youtube.com/user/Tratt0Pen

PoProstuTomeK - po prostu recenzje filmowe(mój blog):
http://www.poprostutomek.blog.pl/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kanonier 
Fingers' Artist


Wiek: 30
Posty: 493
Handel: 100% (+19, 0, 0)
Wysłany: |28 Sie 2009|, o 13:02   

podczas krecenia tak, ale przy jakichs mocniejszych upadkach troche sie potrafia rozsuwac, wiec mozna albo skleic, albo dac dluzszy grip, ktory jednoczesnie by zaslanial i przytrzymywal laczenie.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl