Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Rarka
|21 Cze 2009|, o 19:57
F1r3Fly's G3 Mod
Autor Wiadomość
Krzychu z nunem 
Użytkownik


Ręka: swoja ?
Wiek: 33
Posty: 33
Skąd: Wałbrzych :D
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |14 Gru 2008|, o 21:37   F1r3Fly's G3 Mod

*


F1R3FLY G3 MOD




Przetłumaczyłem tutorial do zrobienia F13Fly's G3 Moda z UPSB. Mam nadzieje że się komuś przyda :-) To zaczynamy!

Dane:


Długość: 21 cm
Waga: 18 gram
Rozkład wagi: COG=COP
Koszt: 8-10€ ;(32-40zł)

Co potrzebujemy:


1. Peny:

- 1x Pilot G3 (wszystko poza Gripem i Backplug'iem)
- 1x Pilot G2 (body)
- 1x Faber Castell Grip Matic (Tip)
- 1x Pentel HGG (Tip+Grip)
- 1x Pilot Dr.Grip Shaker Japanese (Grip)
- 1x Sailor Gel or Sailor Gel Fake (Grip)

2. Narzędzia:

- papier ścierny
- wykałaczka (żeby wyciągnąć wkąad z tipa w Grip Matic Tip)
- taśme
- piłke/nóż z ząbkami
- pistolet na klej
- nóż do tapet

3. Inserty:

Front: 5,6 cm x 2,8 cm
Body: 8,4 cm x 2,5 cm
Cap: 3,7 cm x 3,8 cm

Tutorial:


Na początek rozkładamy G3 i ucinamy body tak jak jest pokazane na obrazku, pamiętajcie, aby spiłować wypustki, bo inaczej będziecie mieć przerwę, gdy założycie body z G2. Teraz można wlożyć insert do body z G3.



Przycinamy body z G2 na 5,6 cm tak jak jest to pokazane na rysunku:



Ucinamy wkład z G3 do 7,4 cm. Po tym jak opróżnimy wkład (robić to ostrożnie, wygląda na czysty ale wcale taki nie jest ^^'). Teraz bierzemy trochę taśmy i nakładamy na wkład z G3 (prawa strona na rysunku) tak, aby pasowała do body z G3.



Teraz pozbądźcie się "mechanizmu" z Gripmatic Tip-a (używamy do tego wykałaczki, bądź innego tego typu przedmiotu). Teraz za pomocą kleju (pistolet na klej-nie [wiem jaka to ma profesjonalną nazwę, ale sadzę, że wiecie o co chodzi :P ]) Montujemy przygotowany tip na wkład z G3.

Po tym czas na pocięcie gripa z Dr. Gripa. Będziemy potrzebować 2,7 do 2,9 cm gripa. Ja pociąłem go na trzy części 1,3 cm + 0,8 cm + 0,7 cm. Gripy z Sailorów dajcie pomiędzy gripy z Dr. Gripa. Druknijcie jeszcze insert. To sę części, które powinniście mieć na tym etapie.



Teraz wlóżcie insert i wkład z tipem do body z G2.



Teraz połącz body G2 i G3. Body z G3 musi być między insertem, a wkładem.



No to skończyliśmy przód, czas na backcap. Na początek usuńcie to gumowe coś (chodzi o ta malutką gumkę z którą zwykle styka się wkład, gdy pen jest zamknięty) z capa G3. Włóżcie teraz tip z G3 do capa. Teraz owiń insert wokół gripa od HGG i włóż do capa (wcisnąć tak mocno, aby tip z G3 nie latał w capie).



Włóż tip z HGG do capa. A za nim 5 mm gripa z HGG aby tip nie latał w środku.



Teraz nałóżcie około 1 cm gripa z Dr. Gripa. I kilka pasków z Sailorów. Powinno to wyglądać tak.



Po skończeniu capa nałóż go na body z G3. Owiń tył body taśmą, żeby się cap mocno trzymał.



No to skończyliśmy, pen gotowy do kręcenia.
Jeżeli dobrze wykonałeś go, powinien wyglądać tak.










Tłumaczone przez: Krzychu z Nunem.
Ostatnio zmieniony przez Banan |12 Sty 2015|, o 23:09, w całości zmieniany 7 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Wiek: 30
Posty: 448
Skąd: Polanica Zdrój
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |17 Gru 2008|, o 21:40   

Mod wygląda zabójczo, ale czy moglby ktos kto go ma/mial napisac swoje doswiaczenia i ocene tego modu ? Bo zastanawiam sie nad trade'em ale nie wiem czy warto
PTP Wymiany/Trades
 
 
Krzychu z nunem 
Użytkownik


Ręka: swoja ?
Wiek: 33
Posty: 33
Skąd: Wałbrzych :D
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |17 Gru 2008|, o 23:02   

Masz cene podana 32-40 zł Chociaz prawdopodobnie da sie zlozyc go taniej bo grip z HGG czy body G2 to raczej kazdy gdzies tam ma :P Gripa z Dr. Gripa takze mozna zamienic tak samo jak sailory co znowu obnizy cene.
PTP Wymiany/Trades
 
 
sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Wiek: 30
Posty: 448
Skąd: Polanica Zdrój
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |18 Gru 2008|, o 07:15   

".... czy moglby ktos kto go ma/mial napisac swoje doswiaczenia i ocene tego modu ?"

Umiesz czytac ? Chodzi mi o ocene tego modu jak sie kreci a nie ile kosztuje bo to mnie malo interesuje jezeli sie z kims zamieniam cos za cos
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dulek 
Użytkownik


Kręcę od: 1.03.07r
Ręka: Left
Wiek: 31
Posty: 738
Skąd: Giżycko
Handel: 100% (+33, 0, 0)
Wysłany: |18 Gru 2008|, o 12:57   

"sp3cu" napisał/a:
Umiesz czytac ? Chodzi mi o ocene tego modu jak sie kreci a nie ile kosztuje bo to mnie malo interesuje jezeli sie z kims zamieniam cos za cos


No jeżeli nie sprawia Ci to różnicy to davaj wymieniamy się mój MX za Twojego KT. Pasi? :)

Mod jest fajny, a schludnie wykonany oraz z jakimś ładnym insertem wygląda po prostu ślicznie.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Krzychu z nunem 
Użytkownik


Ręka: swoja ?
Wiek: 33
Posty: 33
Skąd: Wałbrzych :D
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |18 Gru 2008|, o 14:36   

"sp3cu" napisał/a:
".... czy moglby ktos kto go ma/mial napisac swoje doswiaczenia i ocene tego modu ?"

Umiesz czytac ? Chodzi mi o ocene tego modu jak sie kreci a nie ile kosztuje bo to mnie malo interesuje jezeli sie z kims zamieniam cos za cos


Poprzednio bylo pytanie o cene moda ale widze ktos wywalil posty. Moj blad ze szybciej nie odpisalem.
PTP Wymiany/Trades
 
 
sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Wiek: 30
Posty: 448
Skąd: Polanica Zdrój
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |18 Gru 2008|, o 14:57   

Dulek ale ja wiem czym za co sie chce wymienic, juz z gosciem ustalilem tylko nie wiem jak sie tym modem kreci a chcialbym zeby ktos napisal jakąś "recenzje" tego moda bo nie wiem czy warto go posiadac.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Gildor 
Fingers' Artist


Kręcę od: III 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1656
Skąd: Dywity (Olsztyn)
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |19 Gru 2008|, o 14:57   

Nie jestem pewien, ale chyba w Polsce nikt nie posiada tego moda, więc raczej na recenzję bym nie liczył, ale można się trochę posugerować tym - http://pl.youtube.com/watch?v=Uc-TrqwdclA
Minwoo kręci tym fpytkę, a na codzień raczej śmiga KT, więc dla mnie oznacza to, że kręci się tym na podobnym poziomie - bardzo wygodnie.
_________________


Muzyka Duszy - i nawet jest nowy wpis, z 25 stycznia.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Skrzatuss 
Użytkownik


Kręcę od: 01.04.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 116
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |19 Gru 2008|, o 15:14   

@Gildor.
F1r3fly maja 2 osoby: Mikusek i Aroziom.
http://forum.penspinning....t=f1r3fly#64962
http://forum.penspinning....ighlight=#56561

Robiłem tego moda ale przez lenistwo nie skonczony. Teraz będzie troche łatwiej niż z tutoriala po angielsku. :cool:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
pruCe 
TSG


Kręcę od: ~kwiecień 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 296
Skąd: Tychy
Handel: 100% (+11, 0, 0)
Wysłany: |20 Gru 2008|, o 12:15   

Ma, bądź miał jeszcze steq.
Mod wygląda zabójczo i pewnie bardzo dobrze się nim kręci, zamierzam go zdobyć. :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wojta Be 
Użytkownik


Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 180
Skąd: Górki Noteckie
Handel: 100% (+221, 0, 0)
Wysłany: |20 Gru 2008|, o 12:28   

www.forum.penspinning.de

Dział "Pens" --> Forum "Pen-Trading" --> "SUCHE/BIETE..."

Tutaj na 100% ktoś będzie miał, jak zaoferujecie coś ciekawego. :)
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |20 Gru 2008|, o 14:14   

Sebciu ma tego pena i miałem nawet okazję nim pokręcić przez chwilę :wink: Jak dla mnie kox, dla mnie trochę ciężki, ale odkąd kręcę white comssą, to prawie wszystko jest ciężkie :mrgreen: Ale jeśli lubi ktoś ciężkie mody to gorąco polecam. O wyglądzie nie będę mowił, bo chyba każdy widzi jak ekstra wygląda :wink:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Patrox 
Użytkownik

Kręcę od: 2 miesiące
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 1
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |20 Gru 2008|, o 18:15   

No no piękny mod :grin:

Pierwsze ostrzeżenie, radzę przeczytać regulamin.
_________________
a65e8d9491cbe2d7ea83dfefa75.0.gif[/img][/url]
Ostatnio zmieniony przez MadEye |20 Gru 2008|, o 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |31 Gru 2008|, o 18:46   

Dziś złożyłem sobie tego moda i muszę przyznać, że jestem bardzo zawiedziony, chociaż nie mówię że jest on zły. Rzeczywiście jest masywny... spore momentum, ale spinning nim jest jakiś dziwny... Wszyscy mi mówili, żebym zrobił sobie tego moda i jestem tym teraz zawiedziony :(

Bardzo podoba mi się możliwość modyfikacji wyglądu, gdyż tylko inserty i gripy w sumie o nim decydują.

Jednakże polecam ^^
PTP Wymiany/Trades
 
Matek 
Użytkownik


Kręcę od: dawna, ale nadal nic nie potrafię
Wiek: 31
Posty: 238
Handel: 100% (+17, 0, 0)
Wysłany: |31 Gru 2008|, o 19:07   

Złożyłem, troche pokręciłem i pękł. Powodem była za bardzo spiłowana rurka od G3... Nie starałem się go naprawiać, ponieważ nie kręciło się mi tym za fajnie... :(
_________________

The Cake is a lie.

YT i last
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl