Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
[WT 09] Cienki vs Dercen

Kto według Ciebie powinien wygrać tę walkę?
Cienki
49%
 49%  [ 27 ]
Dercen
50%
 50%  [ 28 ]
Głosowań: 55
Wszystkich Głosów: 55

Autor Wiadomość
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |23 Sty 2009|, o 21:56   [WT 09] Cienki vs Dercen

Oto długo oczekiwana i nie nazbyt szczęśliwie rozlosowana walka pierwszej rundy WT09.

Kto nie jest noobem niech oceni według oficjalnego systemu oceniania (spoiler poniżej). Komentarze zawierające ocenę według systemu bardzo mile widziane.

Cienki:

Wersja HQ na YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=qPTI9-W5D1w

Dercen:

Wersja HQ na YouTube
http://pl.youtube.com/watch?v=GqjccIizgtA



Oto poprawiony system sędziowania zaprojektowany do całkowitej oceny comba, a szczególnie do oceniania walk pen spinningowych.

Podstawowymi kryteriami oceniania są:
- płynność
- wykonanie
- tempo
- różnorodność
- kreatywność
- trudność
- nagranie

Nie dawaj każdemu stopni - daj ocenę porównującą przeciwników.
Czyli:
A gość "plusowy"
B gość "minusowy"

B A
-3 -2 -1 0 +1 +2 +3

+/- 0: Zremisował.
+/- 1: Drobna przewaga.
+/- 2: Widoczna przewaga.
+/- 3: Zanaczna przewaga .

Różnicę można też zapisać za pomocą 0.5 jeśli wymaga tego sytuacja.


Tak z grubsza powinno się stosować to do wszystkich kryteriów. Wstaw swoją notę kiedy oceniasz wideo.

Płynność
+/- 0: Całkowita płynność jest taka sama.
+/- 1: Drobna przewaga.
+/- 2: Widoczna przewaga.
+/- 3: Znaczna przewaga.

Przykład:
A zacinał się odrobinę mniej niż B. Dajemy ocenę +1.


Wykonanie
+/- 0: Pen spinnerzy zrobili tę samą liczbę pomyłek (pomyłki są małymi szarpnięciami, niezdecydowaniami, nierównymi rotacjami).
+/- 1: Jeden pen spinner zrobił jedną pomyłkę więcej niż drugi.
+/- 2: Jeden pen spinner zrobił dwie pomyłki więcej niż drugi.
+/- 3: Jeden pen spinner zrobił trzy + więcej pomyłek lub upuścił pena więcej razy niż drugi.

Przykład:
B zrobił 2 pomyłki, a A 4. Dajemy ocenę -2 (na korzyść .


Prędkość

Oceń każde wideo indywidualnie. Potem oblicz różnicę między nimi. Prędkość jest zbyt mała. Tempo jest zbyt powolne.
0: Szybkość nie jest odpowiednia do comba. Kręcący nie kontroluje długopisu lub prędkość jest zbyt mała.
1: Szybkość jest zbyt mała/duża. Jakieś tricki nie zostały właściwie wykonane, ponieważ były zrobione za szybko lub mogły być zrobione szybciej.
2: Szybkość jest odpowiednia. Całkowita prędkość ma się dobrze
3: Szybkość jest doskonała. Pen spinner jest w stanie używać szybkości jako zalety i podkreślać każdy ważny trick. / Bardzo szybki pen spinner, który kontroluje długopis i tricki nim wykonywane..

Przykład:
A("plusowy") - B("minusowy") = ocena

A: 2
B: 0
2-0= +2 - prędkość


Różnorodność:

Spróbuj w przybliżeniu opracować breakdowny comba, wtedy oceń według planu:
0: Prządki pokazały równy arsenał sztuczek i sztuczek rodzinnych.
+/- 1: Pen spinner użył dobrze jednej rodziny trików więcej (nie wstawił przypadkowego tricku) niż przeciwnik, albo miał mniej powtórzeń tego samego tricku.
+/- 2: Pen spinner użył dobrze dwóch rodzin tricków więcej niż przeciwnik, albo ma widocznie mniej powtórzeń tego samego tricku.
+/- 3: Pen spinner użył dobrze trzech albo więcej rodzin tricków niż przeciwnik, albo ma znacznie mniej powtórzeń tego samego tricku.

Przykład:
Obaj zawodnicy użyli poprawie tą samą liczbę rodzin tricków, ale B powtórzył 3 razy charge rev T1,a A tylko 2 razy. Dajemy ocenę +1.


Kreatywność:

Oceń każde wideo indywidualnie. Wtedy oceń różnicę.
0: Kręcący nie wysila się, by być twórczy. Używa standardowych tricków i nie wyróżnia się.
1: Kręcący pokazuje jakąś kreatywność, ale efekt jest minimalny. Kilka mocniejszych tricków lub małe szczegóły świadczące o idywidualności pokazane są w filmie.
2: Kręcący wykazuje się sporą dawką kreatywności, co ma pozytywny oddźwięk na wyglądzie comba. Złożone jest ono z kilku oryginalnych pomysłów połączonych w jedno wideo.
3: Kręcący pokazuje unikalne i interesujące combo. Pokazuje całkowicie nowe tricki i pomysły, które mają ogromny wpływ na jakość comba.

Przykład:
A: 2
B: 1
2-1= +1 - kreatywność


Trudność

Oceń każde wideo indywidualnie. Wtedy oceń różnicę.
0: Pen spinner używa tylko fundamentali i ich podstawowych odmian (revers, twisted...)
1: Pen spinner pokazuje przyzwoity zakres tricków (backarouny itp.) lub używa trudnych trików ale nie na wysokim poziomie.
2: Pen spinner pokazuje opanowanie trudnych połączeń jak np. neobakfall.
3: Pen spinner pokazuje opanowanie trudnych połączeń i jest w stanie połączyć je z łatwością w długi łańcuch trudnych ruchów utrzymując dobre tempo lub pokazuje kilka trików, które są wykonalne tylko dla garstki ludzi.

Przykład:
A: 2
B: 2
2-2= 0


Nagranie:

Oceń każde wideo indywidualnie. Wtedy oceń różnicę.
0: Jakość kamery albo kąt nagrania przeszkadzają znacznie, czyniąc trudnym zobaczenie co się dzieje na filmie.
1: Jakość kamery lub kąt przeszkadzają w oglądaniu na tyle, że nie widać części comba.
2: Kąt i jakość są odpowiednie, ale ręka wychodzi poza kadr przynajmniej raz.
3: Kąt i jakość są odpowiednie i ręka nie wychodzi poza kadr.

Przkład:
A: 2
B: 3
2-3= -1


Obliczanie wyniku:
Dla walk pojedynczych używamy następującego wzoru:

(4*Płynność + 3*Wykonanie + 5*Prędkość + 5*Różnorodność + 6*Kreatywność + 6*Trudność + 1*Nagranie) / 30 = Końcowy wynik (zaokrąglamy do 3 miejsc po przecinku)

Przykład:
Według powyższych przykładowych ocen:
- płynność +1
- wykonanie -2
- prędkość +2
- różnorodność +1
- kreatywność +1
- trudność 0
- nagranie -1

[4*(+1) + 3*(-2) + 5*(+2) + 5*(+1) + 6*(+1) + 6*(0) + 1*(-1)] /30 = [4+(-6)+10+5+6+0+(-1)]/30 = 18/30 = 0,6 - wynik dodatni, czyli na korzyść A.
Maksymalna nota to 3 dla A, bądź -3 dla B.

------------------------------
Oryginalny artykuł: http://www.upsb.info/wiki/index.php/Judging_system
Tłumaczenie: Dercen.

Ostatnio zmieniony przez Rarka |23 Sty 2009|, o 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
ant100jo 
Użytkownik

Kręcę od: XII 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 24
Skąd: Polska
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |23 Sty 2009|, o 22:15   

piekne obydwa comba jednak Imo Cienkiego jest lepsze :)



Przeczytaj regulamin.


Ostatnio zmieniony przez MadEye |23 Sty 2009|, o 22:27, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Freestyle 
Użytkownik


Kręcę od: lewej do prawej ręki :]
Ręka: Prawa/Right
Posty: 337
Skąd: że znowu
Handel: 96,77% (+30, 0, -1)
Wysłany: |23 Sty 2009|, o 23:27   

Cienki: Bardzo szybkie, płynne, dynamiczne combo, ładny backfall.
Dercen: Bardzo dobry początek, również szybkie i płynne combo .
Jednak combo Cienkiego było szybsze, bardziej różnorodne. Czyli drobna przewaga Cienkiego.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ziomek 
Użytkownik

Kręcę od: Październik 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 193
Skąd: Łódź
Handel: 100% (+30, 0, 0)
Wysłany: |23 Sty 2009|, o 23:36   

Cienki-combo ładne,szybkie,dynamiczne,
Dercen-combo ładne lecz mało dynamiczne
raczej Cienki
_________________
Posiadam watercolor moda,sweet drop moda,aqua comssy,marvy marker moda,dr gripy.Pisz z rozsadnymi ofertami.TYLKO PIENIADZE.
PTP Wymiany/Trades
 
lucek91 
Użytkownik


Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 64
Skąd: Radłów k.Tarnowa
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |24 Sty 2009|, o 00:14   

Cienki: bardzo szybkie combo, jak dla mnie za szybkie, nie nadążam (zaraz kolację zwrócę :mrgreen: :facepalm: ) podziwiam Cię za taką płynność przy takim tempie

Dercen: twój start określił bym "wejściem smoka" takie "kozackie" spodobało mi się, spinning bardzo płynny i wolniejszy od Cienkiego (co dla mnie jest plusem)

na prawdę ciężki wybór ale jak dla mnie minimalnie lepiej Dercen
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
kacd 
Użytkownik

Posty: 179
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |24 Sty 2009|, o 02:47   

Zdecydowanie głos na Dercena. Uwielbiam ta płynność po wykonaniu aeriali :P



Przeczytaj regulamin.


Ostatnio zmieniony przez MadEye |24 Sty 2009|, o 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Precel 
Fingers' Artist

Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk/Wwa
Handel: 100% (+285, 0, 0)
Wysłany: |24 Sty 2009|, o 08:35   

Dercen- gość plusowy
Cienki- gość minusowy

1. Płynność
0,5

Zacięć oczywiście nie było, ale to przyśpieszanie pena u Cienkiego wybijało mnie z rytmu.

2. Wykonanie
0
głupie, by było szukać zacięć na takim poziomie ;) . Ale u Cienkiego może nie było super płynne przejście w 0:05 do T1 charge.

3. Prędkość
Dercen: 3
Cienki: 3
3-3=0

Prędkość pasowała do comb i stylu obu penspinnerów.

4. Różnorodność:
-1

Cienki miał szybsze combo, zrobił więcej trików i się nie powtarzał, a u Dercena moim skromnym zdaniem było za dużo połączeń 13.
Jeśli chodzi o poziom trików to nie jestem super znawcą, więc moją uwage przykuły aeriale:
Cienki:
TA->pen toczy się po backhand->to air
TA to air->fingerless TA
Dercen:
Też końcówka:
thumb-index spin z powietrza->fingerless to air.
Poziom trików bardzo podobny jak na moje oko.

5. Kreatywność:
Dercen: 3
Cienki: 2
3-2=1

U Dercena bardzo fajny był ten wristband bounce. Podobało mi się TA do middle arounda. A i ten nadmiar połączeń 13 mógł się podobać. A u Cienkiego też ciekawie, ale nie było pojedynczych trikow ktore przykuly moja uwage. A i ten bakfall 1,5 był dla mnie zbętny w combie na WT, bo wszyscy wierzymy, że umiesz go zrobić ;) .

6. Trudność
Dercen: 3
Cienki: 2
3-2=1

Dercen ma skilla w pięknym wplataniu aeriali w combo, bardzo cenna umiejętność.
7. Nagranie
Dercen: 3
Cienki: 3
3-3=0

Wynik:
(4*0,5 + 3*0 + 5*0 + 5*-1 + 6*1 + 6*1 + 1*0) / 30 = 0,3

Więc oddałem głos na Dercena ;P
_________________

Fingers' Artists
PTP Wymiany/Trades
 
 
Krasnal 
Użytkownik


Kręcę od: 03-02-2008
Ręka: 1p2h
Wiek: 29
Posty: 460
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+60, 0, 0)
Wysłany: |24 Sty 2009|, o 08:38   

Na nikogo nie głosuję, z tym że:

-Cienki - tracisz płynność przy szybszym kręceniu (tak, to prawda!), chodzi mi po prostu o to że Dercen jest duzo płynniejszy i to tutaj jemu należałoby postawić plusa. Koksior triki, mogą na jury zrobić wielkie wrażenie

-Dercen - jakbyś zrobił kilka ciężkich trików, to co pokazał Cienki, to byś go zmiótł po prostu. Jest płynność, nie mówię że słabe combo, tylko po prostu mam niedosyt, bo właśnie z tych "koksiarskich" przejść to zobaczyłem tylko bak~obrót na ThumbIndex (nie wiem jak to zhybrydować, bak~thumbindexspin rev? bak~halftap rev?) Umiesz bakfalla 1.5, można użyć, umiesz busty, FL TA. Za mało było tego.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
KhaDori 
Użytkownik


Kręcę od: 24.02.08
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 449
Skąd: Siemianowice śl.
Handel: 100% (+24, 0, 0)
Wysłany: |24 Sty 2009|, o 08:41   

Z oficjalnego systemu wychodzi mi że cienki wygrał o jakieś groszowe sprawy :>
I na niego leci głos.



Jeśli robisz wg systemu to daj go tu, razem ze wszystkimi wyjaśnieniami, bo tak to nie ma różnicy między Twoim postem, a postem w stylu: "Cienki lepszy".



Nie no, nie chciałem floodzić tym po prostu...

Dercen +
Cienki -

Płynność

Myślę że nie ma tu większych wątpliwości Dercen dostaje +1.

Wykonanie

0. Wydaje mi się że nikt się nie pomylił i obaj wykonali swój plan w 100%.

Prędkość

Również 0. Prezentują oni obaj odmienne style kręcenia, i tempo ich kombosow jest do niego dopasowane.

D:3
C:3

Różnorodność:
D:1
C:3
Tutaj dałem aż -2. Cienki użył o wiele więcej trików niż jego oponent, co widać gołym okiem. :>


Kreatywność:

D:1
C:0
Dercen dostaje +1, za to odbicie od frotki. xD


Trudność

D:1
C:2
Cienki -1. O wiele różnorodniejsze i trudniejsze triki.


Nagranie:
D:1
C:0
Dercen +1. Cienki ma bałagan na biurku.




- płynność +1
- wykonanie 0
- prędkość 0
- różnorodność -2
- kreatywność +1
- trudność -1
- nagranie +1

Po obliczeniu wychodzi wynik -0,166, Czyli Cienki górą.
Ostatnio zmieniony przez MadEye |24 Sty 2009|, o 19:29, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Machała 
Użytkownik


Kręcę od: 2009-2012 i 2014- do teraz
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 152
Skąd: Oleśnica
Handel: 100% (+11, 0, 0)
Wysłany: |24 Sty 2009|, o 16:07   

Dercen combo wolniejsze i bardziej płynne(to według mnie lepiej wygląda).
Dlatego sądzę że Dercen minimalnie lepszy xD




Ostatnio zmieniony przez MadEye |26 Sty 2009|, o 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Asper 
Użytkownik


Kręcę od: koniec grudnia 2008
Ręka: prawa
Wiek: 28
Posty: 115
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |26 Sty 2009|, o 21:03   

Cienki - szybkie, dynamiczne i robiące wrażenie combo.
Dercen - kręciłeś wolniej ale bardzo efektownie.

głos na Cienki'ego.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |1 Lut 2009|, o 17:52   

LOL! Role się odwróciły! Tym razem ty zowniłeś mnie jednym punktem :p. Gz, życzę przejścia do II rundy :D
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl