Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326
Zobacz temat - czym przeciąć plastikowego (gel) pena?
 
Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Długopisy i inne takie - czym przeciąć plastikowego (gel) pena?

Interqba - |13 Gru 2008|, o 19:35
Temat postu: czym przeciąć plastikowego (gel) pena?
dzisiaj wpadł mi do głowy pomysł na moda moich dwóch starych gelpenów Pentela. muszę je jednak przyciąć (w sensie plastikowej rurki, nie wkładów) - każdy o 3-4 cm, więc spiłowanie nie wchodzi w grę. jak mogę to zrobić inaczej? nie posiadam sprzętu w postaci małej szlifierki ("gumówki"), ew. będę miał piłkę do metalu, ale to nie prędko raczej i też nie wiem jak z nią pójdzie

znalazłem też świetny łącznik - kołek rozporowy! taki co się go w ścianę wsadza i wkręca śrubę, żeby coś zawiesić. po wyjęciu śruby i odcięciu nożyczkami górnej części (szerszej) idealnie nadaje się do łączenia dwóch penów! wystarczy znaleźć odpowiedni rozmiar i długość, poza tym - tani.

@up!

udało się! nożyk do pieczywa i idzie spoko. tylko jeszcze wygładzę pilnikiem...
thnx za pomoc!

lucek91 - |13 Gru 2008|, o 19:37

ech ja bym to przeciął nożem z "piłką" ;p;p innego pomysłu nie mam.

mi pomogło gdy potrzebowałem skrócić :mrgreen:

Dio - |13 Gru 2008|, o 19:45

Polecam pilnik ;> Ale taki modelarski najlepiej
Interqba - |13 Gru 2008|, o 19:52

"lucek91" napisał/a:
nożem z "piłką" ;p;p i


znaczy się taki "pieczywkowy"? (zazwyczaj używam do krojenia bułek).
ok, spróbujemy...

==========

Dio --> a gdzie takie cudo można nabyć? i ewentualnie w jakiej cenie?

śVistak - |13 Gru 2008|, o 21:32

Piłką do metalu, głównie chodzi o to żeby miała małe ząbki..
adamsonn - |13 Gru 2008|, o 21:45

pilka do metalu jest najlepsza a potem papierem sciernym wyrownac i powinno byc git :mrgreen:
Cienki - |13 Gru 2008|, o 22:25

"śVistak" napisał/a:
Piłką do metalu, głównie chodzi o to żeby miała małe ząbki.


Absolutnie w 100% się zgadzam. Mój tata mi taką przyniósł i cięło się świetnie ;)

Poza tym to może być taki nożyk z wysuwanym ostrzem (chyba do cięcia wykładzin, to ostrze można tak łamać bo jest podzielone na części i cpyka jak się wysuwa xD). Z tym że najlepiej pogrzać ostrze zapalniczką dość mocno - wierz mi, wchodzi jak w masło ;) . Noż kuchenny daje rade.

A do gumówki to trzeba być pr0 xD

iVodka - |14 Gru 2008|, o 00:39

Krótki, a zarazem celny cios karate/kop z półobrotu powinien załatwić sprawę. Sam tnę gripy z wykopu i działa jak marzenie.

Tak na serio, to zamiast kupować nożyki/pilniki i inne pierdoły polecam nabyć szlifierkę wysokoobrotową. Często mają takie w sklepach modelarskich/Castoramach.
Przecięcie rurki zajmie Ci czymś takim 5s i drugie tyle na wygładzenie i szlifowanie. :wink:

Interqba - |14 Gru 2008|, o 13:01

chwilowo jestem bez kasy, więc muszę radzić sobie domowymi metodami ;) ale z czasem...
geecko - |7 Cze 2009|, o 15:53

Najlepiej(jak już stwierdził Cienki, ) ciąć body nożykiem modelarskim badź introligatorskim podgrzanym zapalniczką lub na kuchencę bo wchodzi jak w masło, a potem tylko pilnikiem do paznokci szlifujesz i jest git :grin:
Pieniek - |7 Cze 2009|, o 16:18

Ja jeśli trzeba coś uciąć ładnie to nóż kuchenny + pilnik, a kjeśli ma nie być widać przecięcia, np. pod cap, to biorę zapalniczkę, podgrzewam plastic i nożem do papieru tne na raz (bo plastik jest mięciutki i gumowaty :P ).

Polecam odcinek Poradnika Modowania o cięciu rurek:

Wersja HQ na YouTube


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group